Міжнародний день грамотності
У бібліотеці ліцею відзначили Міжнародний день грамотності
Міжнародний день грамотності був об'явлений ЮНЕСКО у 1966 році і лише в останні 10-12 років набув справжнього розмаху. В середині 50-х років ХХ століття, коли починали відмічати цей день, "бути грамотним" означало вміти читати і писати.
Сьогодні бути грамотним – це:
мати освіту на рівні середньої школи;
вміти працювати на комп'ютері;
вміти спілкуватися рідною та іноземною мовами;
вміти швидко і якісно працювати з інформацією, тобто прочитати, вибрати і організувати інформацію, зробити нотатки по тексту, викласти, написати відповідний текст, який може вміщувати листи, довідки, повідомлення.
Темою Дня 2017 року є «Грамотність у цифровому світі».
Бібліотекар Косточка Валентина Миколаївна на прикладі книжкової виставки “Покращуй грамотність – завітай до бібліотеки!” яскраво продемонструвала лексикографічні скарби української мови. Яких тут тільки немає словників! І тлумачні, і двомовні, і кількамовні, і технічні, етимологічні та орфографічні... Адже, звертаючись до них, учні вчаться пізнавати рідну мову, розширюють свої світоглядні та мовні здібності, сягають грамотності, яка сьогодні означає не просто знати літери якоїсь мови і навчитися читати нею, а бути просунутим, зацікавленим, жадібним до знань і нових навичок, стати універсальним інтелектуалом. Майбутні робітники це добре розуміють.
Справжньою родзинкою цього дня стало проходження невеликих тестів, об’єднаних спільною назвою “Наскільки добре ви знаєте українську мову “.
Чи є цей захід актуальним? Так, був, є і буде, оскільки подібні перевірки нашої грамотності дозволяють нам побачити свої помилки і в майбутньому уникати їх.