Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Кондитер

Дата: 20 березня 2017 о 18:07
Автор: Шевцов І. М.

Кондитер 

Кондитер – це фахівець, що виготовляє кондитерські виробидесерти, солодкі напої та інші страви. Представників цієї професії можна зустріти у їдальнях, кафе, ресторанах і пекарнях.

Характер роботи. Кондитер – це професія, яка передбачає як ручну, так і механізовану роботу за допомогою автоматичних приладів та устаткування: маслорізки, пекарні, змішувачів, ножів, котлів,  духових  шаф тощо. Кондитер проводить дуже багато різноманітних операцій: фільтрацію, вимірювання, виготовлення тіста, випікання, оздоблення тощо.

Умови роботи. Робота кондитера в основному проходить у цеху з 8-годинним робочим днем, в одну або в дві зміни, якщо це велике підприємство.

На приватних підприємствах робота залежить від потреби ринку, який диктує свої особливі умови. Кондитерська справа вимагає високої емоційної напруги. Багато часу спеціалісти проводять з великою кількістю електро-, тепло- та газоприладів.

Ринок праці. Сучасний ринок праці вимагає від кондитера особливих знань та вмінь. Акцент ставиться на візажне оформлення кондитерських виробів, що перебуває сьогодні на піку моди.

Загалом кондитер повинен знати асортимент, рецептуру і технологію виготовлення простих тортів, тістечок, поштучних кондитерських і хлібобулочних виробів масового попиту; способи і прийоми оформлення виробів, техніку нанесення трафаретного малюнка за еталоном однією фарбою або з нескладними поєднанням фарб; техніку і способи оздоблення виробів помадкою, марципаном, шоколадом, кремом; режим і тривалість випікання (смаження) виробів; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; правила роботи підприємств харчування; основи раціональної організації робочих місць; правила і норми охорони праці, протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни.

Освітня підготовка. Професію кондитера можна здобути в Полтавському професійному ліцеї, який знаходиться за адресою: м.Полтава, вул. Сакко, буд. 16-а; тел.: (0532)51-27-20; е-mail: ppl1946@rambler.ru.

Медичні обмеження. Професія кондитера не рекомендується особам, які страждають на захворювання серцево-судинної та нервової системи, туберкульоз, дальтонізм, порушення психіки, часті простудні захворювання, алергію, астму.

Вимоги до індивідуальних психологічних особливостей.  Працювати кондитером може не кожний. Ця професія вимагає від працівника певних індивідуально-психологічних якостей. Кондитер повинен мати хороший невербальний інтелект, високий рівень оперативної пам'яті, концентрації та стабільності уваги, уміння переключати та розподіляти увагу, мати розвинуте наочно-дійове та просторове мислення.

Перспективи. Після навчання у випускників дуже високі перспективи щодо працевлаштування. Можна працювати в закладах ресторанного господарства, у приватних підприємствах, що бурхливо розвиваються. Великі кондитерські фабрики та цехи теж охоче приймають молодь, яка стажується та набуває досвіду біля майстрів-кондитерів.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.