Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 12 чоловік

Виховна робота

Дата: 20 березня 2017 о 18:32
Автор: Шевцов І. М.

Графік проведення занять гуртків художньої самодіяльності

у 2 семестрі 2016-2017 навчального року

п/п

Назва гуртка

Керівник

Час проведення

Місце проведення

1.

Вокально-інструментальний ансамбль

Рузін Володимир Сергійович

Вівторок (15.30)

Четвер (15.30)

Музична кімната

2.

Вокальний ансамбль

Петтер Світлана Євгенівна

Понеділок (16.00)

Вівторок (16.00)

Актова зала гуртожитку,

музична кімната

3.

Хор

Петтер Світлана Євгенівна

Вівторок (15.10)

Четвер (15.10)

Актова зала

4.

Ансамбль бандуристок

Супруненко Валентина Михайлівна

Вівторок (15.30)

Середа (15.30)

Музична школа №2

5.

Театр естрадних мініатюр

Прядко Тетяна Володимирівна

Вівторок (16.00)

Четвер (16.00)

Актова зала,

музична кімната

6.

Хореографічний гурток

Мостова Наталія Миколаївна

Понеділок (16.00)

Середа (15.00)

Актова зала


Церемонія нагородження кращих учнів Учень року 2016

          У Полтавському професійному ліцею нагородили переможців конкурсу «Учень року – 2016». Щорічна церемонія вже стала потужним стимулом для творчого, професійного й особистісного вдосконалення, наполегливого прагнення реалізувати свої здібності та вміння кожного вихованця. Адміністрація закладу вітала кращих учнів у п’яти номінаціях: «Теоретичне навчання», «Виробниче навчання», «Художня самодіяльність», «Спортивно-масова робота», «Учнівське самоврядування та волонтерська діяльність». А найкращими з кращих стали Меркуце Надія (група №27), Гнатенко Владислав (група №19), Пономаренко Віта (група №21), Семененко Юлія (група №34), Мирошник Сергій (група №26) та Шкіль Марина (група №27). Переможців конкурсу вітали творчі колективи та окремі виконавці. Ця особлива церемонія нагородження кращих учнів підтримала обдаровану та талановиту молодь навчального закладу, яка вже вплітає у вінок історії ліцею цвіт свого таланту.


Конкурс Міс гуртожитку 2016

             У гуртожитку Полтавського професійного ліцею відбувся щорічний конкурс «Міс гуртожитку – 2016». Красуні змагалися в конкурсах «Візитка», «Господарочка», «Інтелектуальний», «Художниця», «Творча лабораторія» та «Дефіле». Перемогу здобула учениця групи №15 Опацька Аміна, віце-міс стала Шкіль Марина (група №27), а приз глядацьких симпатій завоювала Дарина Соболь з групи №15. Кожна учасниця була відзначена нагородами та подарунками. 


Організація дозвілля учнів ліцею

Потужний центр культури Полтавського професійного ліцею – це чітко налагоджена система гурткової роботи.

Основними напрямками його діяльності є:

  • розвиток особистості учня, реалізація вмінь та талантів кожного вихованця;
  • розширення мережі творчих колективів;
  • поліпшення всієї системи культурно-масових заходів з метою вдосконалення дозвілля з урахування диференційованого підходу до кожного учня та працівника ліцею.

На базі Полтавського професійного ліцею станом на 1 листопада
2016 року займаються 5 творчих колективів, які є неодноразовими лауреатами конкурсу художньої самодіяльності «Нове покоління» серед ПТНЗ області, – капела бандуристів, театр естрадних мініатюр «Каламбур», хореографічний колектив «Акцент», вокально-інструментальний ансамбль «Ліцей» та театр сучасної пісні.

У роботі гуртків ліцею постійно беруть участь більше 200 учнів та працівників закладу.

Щорічно за участю творчих колективів у Полтавському професійному ліцеї проводиться майже 30 культурно-масових заходів. У вересні-жовтні 2016 року відбулися святкова лінійка до Дня знань, концертні програми для батьків та працівників ліцею до Дня працівника освіти, творче змагання серед груп першого курсу «Арена талантів», мітинг до Дня міста, урочиста лінійка до Дня захисника України.

Щороку спільними зусиллями творчих колективів та працівників ліцею за сприяння адміністрації закладу проводиться ряд таких заходів:

  • урочиста церемонія нагородження кращих учнів «Учень року»;
  • день відкритих дверей Полтавського професійного ліцею;
  • «Міс гуртожитку»;
  • профорієнтаційні виступи;
  • щорічний звітний концерт творчих колективів, учнів та працівників ліцею.

Колективи ліцею беруть активну участь у проведенні різноманітних міських, обласних та всеукраїнських конкурсах і фестивалях.

З учнями працюють 5 фахівців у галузі культури, які мають найрізноманітніші відзнаки за свою професійну діяльність.

Значною подією творчої діяльності всього колективу Полтавського професійного ліцею цього року стала підготовка урочисто-святкових заходів, присвячених 70-річчю з Дня заснування навчального закладу.


  Декада бібліотеки

   З 30 вересня по 9 жовтня в ліцеї було проведено декаду бібліотеки. Протягом десяти днів у бібліотеці не змовкали голоси користувачів, весь час кипіла робота. Учні знайомилися з новинками періодики, блукали мережами Інтернету в пошуках цікавої інформації. Привертали увагу кошики читацьких порад, книги для вільного обміну (буккросинг) та багато інших цікавинок.За ці дні бібліотека стала справжнім інформаційним осередком у ліцеї.

   Інформ-дайджест "Найкрасивіші та найзнаменитіші бібліотеки світу" ще раз довів, що бібліотекар сьогодні – не лише хранитель ввірених йому книжкових багатств, але й лоцман на безкрайніх просторах Інтернету.

   1 жовтня 2015 р. для учнів групи №25 було проведено квест «Острів скарбів». Відбулася мандрівка бібліотекою з метою ознайомлення користувачів з її структурою. Під час заходу вони з'ясували, яке важливе місце бібліотека займає в учнівському житті. Гра проводилася з використанням ребусів, кросвордів, цікавих завдань

   З 22 вересня до 5 жовтня користувачі мали можливість ознайомитися з книжковою виставкою «Духовна криниця українських традицій» із циклу «Чим багата українська хата».

   До декади бібліотеки підготовлені фотовиставки: «Ми ідемо в бібліотеку. Тут цікаво!», «Бібліотека@Info.ua».

   До 75-річчя системи профтехосвіти у читальному залі розпочала експонуватися тематична книжкова виставка «Світ професій – мій вибір, мій успіх».

   Бібліотека продовжує проводити інформаційні години "Знайомство з бібліотекою". 2 жовтня о 11.30 в читальному залі цей захід відбувся для учнів I курсу за професією «Кухар; кондитер», а 5 жовтня о 11.30– для учнів I курсу за професією "Майстер ресторанного обслуговування; кухар". Під час заходу учні знайомилися з електронними інформаційними ресурсами бібліотеки ліцею. Майстер виробничого навчання Олексієнко Людмила Володимирівна презентувала учасникам відеорозповідь “Кухарська справа – не ремесло, а мистецтво”

   У читальному залі експонується книжкова виставка-подія "Заради майбутнього", яка оформлена в рамках виконання Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Мій рідний край», і буде діяти до кінця поточного року. Представлені на ній матеріали проникливо відтворюють усю палітру буремних протистоянь. Все поєднано однією ідеєю – боротьбою за незалежність, свободу і соборність України, сповнено тугою за полеглими в нерівному бою і разом із тим, світлою вірою в Перемогу, нездоланністю нашого народу.

   Кожен з нас пишається тим, що проживає у старовинному і красивому місті Полтава. У нас є чудові місця, куди ми залюбки зможемо повести своїх гостей і друзів. Проте, процес пізнання історичного минулого, природи рідного краю, безперервний. В цьому переконалися учасники комплексного заходу «День цікавого краєзнавства», який проходив 6 жовтня. У його програмі: фото-книжкова виставка “Стара фотографія розповідає»”, вікторина “Чи знаєте ви своє місто?” , перегляд відеофільмів із серії "7 чудес Полтави". Літературна година "Я тільки там бажаю жити і творити, де виросла моя душа". яку провела викладач української мови і літератури Подопригора Г.С. збагатила наших учнів знаннями про творчість місцевих письменників і поетів.

   9 жовтня учні групи №22 переглянули віртуальну виставку книг, які не заслуговують на забуття. Перегортаючи сторінки друкованих видань у бібліотеці або біля домашньої книжкової полиці, слід пам’ятати, що в наших руках, можливо, цілий світ вражень і переживань, які книга зуміла викликати у декількох поколінь людей. Згадати її або забути? Вибір за кожним з нас.У фонді бібліотеки ліцею також є такі книги.

   Проводячи культурно-масову роботу, бібліотека тісно співпрацює з педагогічними працівниками ліцею, враховуючи їхні пропозиції і побажання, тим самим забезпечується перебування бібліотеки в інноваційному режимі як інформаційного центру, центру знань і нових технологій.

   Хочеться, щоб для всіх і для кожного нашого користувача бібліотека ліцею залишалася справжнім другом, мудрим порадником, джерелом знань, що наповнюється дорогоцінним скарбом – скарбом слова.


    Художня самодіяльність

   У 1 семестрі 2016-2017 навчального року діють різноманітні гуртки художньої самодіяльності.


    Хореографічний гурток


      Ансамбль бандуристів


      Вокальний ансамбль


      Театр естрадних мініатюр «Каламбур»


Про все цікаве на планеті читай в журналі і газеті

    Часом важко собі уявити, який багатий і незамінний арсенал думок, поглядів, відомостей вміщують у собі газети і журнали і як багато вони можуть дати будь-якому користувачеві. У цих виданнях містяться оперативні відомості практично з будь-якої теми. Потрібно тільки уміти їх знайти. Газетна і журнальна інформація настільки органічно влилася в наше життя, що ми її часом не помічаємо, як свіже повітря, яким дихаємо. Але коли проаналізувати вплив періодики на людину, то розумієш, що преса, як і книга, постійно супроводжує наше життя, Вона формує наш світогляд і збагачує життя.

    З 200 назв, які виходять в Україні, журнали серії «Шкільний світ» видавництва «Перше вересня» пройшли випробування часом та користуються підвищеним попитом. Це видання є цінним джерелом інформації як для педагогів, так і для учнів. Також заслуговують на те, щоб обов’язково бути в бібліотечних фондах, і видання видавничої групи «Основа». Користувачі бібліотеки Полтавського професійного ліцею користуються паперовими версіями цих видань, а також мають унікальну можливість користуватися електронним доступом до передплачених журналів. Можна роздрукувати потрібні статті або просто читати їх на своєму комп’ютері.

   Варто згадати, що бібліотека ліцею отримує також такі цікаві журнали, як «Шкільна бібліотека», «Позакласний час», «Все для вчителя», «Безпека життєдіяльності», «Професійно- технічна освіта» та інші видання, читання яких робить дозвілля користувачів максимально заповненим та корисно пізнавальним. Важливим доповненням у вивченні рідного краю є матеріали газети «Полтавський вісник».

   Важливо, що і в 2014-2015 навчальному році користувачі бібліотеки залишаються зі своїми улюбленими журналами і газетами.

   Розкриття фонду періодичних видань бібліотека проводить за допомогою:

• презентацій нових надходжень «Зі світу по рядку, або читання із задоволенням»,
• прес-оглядів науково-методичних журналів видавничої групи «Основа», «Перше вересня».

   З метою популяризації періодичних видань бібліотека використовує тематичне розмаїття виставок періодичних видань, зокрема, виставка-порада, виставка-календар, виставка одного журналу.

   В оформленні книжкових виставок використовуються матеріали періодики, що значно збагачує тематичне наповнення, актуальність і новизну матеріалу.

   Ксерокопії з періодичних видань дають змогу оформляти тематичні теки, що покращує якість обслуговування користувачів та доповнює прогалини у книжковому фонді відповідних розділів.

   Звичайно, радіо, телебачення, комп`ютери значно полегшують доступ до інформації, але незмінно залишається бажання людини доторкнутися до сторінок свіжих газет і журналів.



«Право на життя»

      У кожного народу є дати, які викликають біль у народній пам’яті. Для кримських татар такою датою є 18 травня 1944 року.  11 травня 1944 року Йосип Сталін підписує «Постанову Державного комітету оборони СРСР про виселення кримських татар з території півострова Крим». Уся підлість ситуації полягає ще в тому, що радянська влада провела депортацію кримчан, виселивши жінок, старих і дітей, поки їхні чоловіки, перебуваючи на фронтах війни, звільняли від нацистів решту територій Радянського Союзу та країни Східної Європи, і не могли захистити свої родини від свавілля сталінського режиму. Спогади депортованих з різних районів Криму настільки подібні, що не залишається сумніву в їх правдивості. Їм дали півгодини на збори і 45 років забороняли повертатися додому.Загалом, у світлі останніх подій, кримські татари зіткнулися з численними порушеннями прав людини.

    В читальному залі бібліотеки Полтавського професійного ліцею про  сумну подію - 71 річницю депортації кримських татар нагадує викладка періодики «18.05. Право на життя». До уваги користувачів «Карта депортації кримських татар», історична довідка,спогади депортованих…Важливо, що в таких умовах як вшанування пам’яті  жертв депортації кримськотатарського народу, так і демонстрація солідарності в боротьбі за відновлення їхніх прав знаходить відгук в серцях наших учнів.


Презентація  Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва

імені Олеся Гончара у ліцеї

     18 травня працівники обласної бібліотеки для юнацтва ім.Олеся Гончара відвідали бібліотеку Полтавського професійного ліцею. На зустріч із ними чекали учні групи №14, які навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору, контролер - касир». Віртуальна екскурсія бібліотекою допомогла учням розширити уявлення про книгозбірню. Під час заходу відбулося невимушене спілкування педагогів, учнів та бібліотекарів про літературу та її роль у сучасному житті. Все цезалишило в душах не тільки багато нової та цікавої інформації, а й приємні відчуття. Слід доповнити, що ця зустріч обов’язково матиме продовження, але вже в стінах бібліотеки для юнацтва.

Виховна робота у ліцеї носить системний характер і забезпечує виховання молодого покоління, здатного задовольняти вимоги сучасного суспільства.

   Працівниками ліцею були проведені виховні заходи за участю запрошених ветеранів війни та праці, представників Головного управління юстиції, координаційної ради молодих юристів, представників Полтавського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, суду, міліції, благодійної асоціації «Світло надії», «Родинного дому», Клініки, дружньої до молоді, Полтавського обласного наркологічного диспансеру тощо.

   Так, у ліцейних заходах брали участь: Зубарєва С.В., Телятник Р.П., Токарєва Л.Л. – представники Головного управління юстиції у Полтавській області; Олефіренко М.А. – юрист обкому профспілки працівників освіти і науки Полтавської області; Крючко Н.І. – голова Ленінського районного суду м. Полтави; Пахома В.А., Баклан В.В., Дацько В.О. – члени координаційної ради молодих юристів; Соловйова Л.М. – завідувачка службою у справах дітей Ленінського райвиконкому; Зязюн Є.С. – начальник сектору КМСД Ленінського РВ ПМУ УМВС в Полтавській області; Любченко О.В., Дрозд О.О., Ващенко Ю.В. – оперуповноважені сектору КМСД Ленінського РВ ПМУ УМВС в Полтавській області; Павленко А.О. – начальник відділу реалізації молодіжної політики Полтавського міськвиконкому; Горулько М.Ю. – провідний спеціаліст, Мейхер С.В. – спеціаліст І категорії, Васецька І.М., Мірошниченко С.А. – фахівці із соціальної роботи міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді м. Полтави; Жук С.В. – заступник директора та Гливко М.В., Ледовський О.М., волонтери благодійної асоціації «Світло надії», Пиляй М.А. – психолог клініки, дружньої до молоді; Дунаєвська В.В. – лікар-нарколог Полтавського обласного наркологічного диспансеру тощо.


Правова освіта

Правова освіта є важливим аспектом виховання учнів. Саме недостатня правоосвіченість і культура є одним із чинників скоєння правопорушень та злочинів учнями. У ліцеї працює штаб профілактики правопорушень, у групах діють ради профілактики правопорушень. У листопаді 2013 р. та квітні 2014 р. проведено місячники з правової освіти та виховання. У грудні 2013 р. у ліцеї було проведено Всеукраїнський тиждень права. У 2014 р. працівники ліцею взяли участь в обласному конкурсі з правової освіти та виховання, де класний керівник Замула М.В.  зайняв ІІ місце.


Поверхи щастя

Творча група ліцею у складі: Дубрової Н.А., Лісової О.О., Барило В.І. з відеороботою «Поверхи щастя» взяла участь в конкурсі відеороликів соціальної реклами «Не мовчи!» в номінації «Актуальність робітничих професій», який проводили управління у справах сім’ї, молоді та спорту, виконавчий комітет Полтавської міської ради та Полтавський міський центр зайнятості. Відеоробота зайняла І місце і транслюється в ефірі ОДТРК «Лтава» та на світодіодному екрані в центрі міста.


Гуртожиток

У гуртожитку ліцею створено належні умови, які забезпечують життєдіяльність учнів. На початок навчального року було поселено в гуртожиток 161 вихованець, з ними працюють 3 вихователі. У гуртожитку для учнів обладнані кімнати для приготування їжі, душ, кімната гігієни. Для навчання є дві кімнати самопідготовки.

При гуртожитку проводяться заняття ансамблю бандуристів, гуртка з декоративно-ужиткового мистецтва «Барви природи» (спільно з Полтавським обласним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді), гуртка з різьблення по дереву «Фантазія дерева» (спільно з Полтавським обласним центром науково-технічної творчості учнівської молоді). Також обладнаний зал для занять загальнофізичною підготовкою. Для проведення культурно-масових виховних заходів, перегляду телепередач  є актова зала на першому поверсі та три кімнати відпочинку із встановленими телевізорами та DVD-програвачем, підведене кабельне телебачення та Інтернет.

У гуртожитку проведені культурно-масові виховні заходи: година інформування до Дня української писемності і мови «Краса і сила українського слова», народознавче свято до Дня української писемності і мови «Прекрасне свято і душа у мові рідній возз’єднались», краєзнавче дослідження із циклу «Скарбниця талантів землі Полтавської» – «Дорога до Місяця бере початок у Полтаві. Юрій Кондратюк»; дні іменинника, екскурсії по визначних місцях міста, в музеї та на базове підприємство, літературно-музична композиція «Як тебе не любити, рідне місто моє», вечір-розвага «Якщо вдома не сидиться, завітай на вечорниці», година доброти «Не будь байдужим» (до Міжнародного дня людей похилого віку), тренінг «Я обираю життя», круглий стіл «Професія, що здолала час, – будівельник», години спілкування «Будьмо ввічливими», «Кохання – найсуворіший екзамен у житті», спортивно-розважальна програма «Турнір справжніх лицарів», конкурсна програма «Міс гуртожитку», прес-конференція «Мій край – моя історія жива», вікторина «Ми гордимось Полтавським краєм, і нам ця гордість до лиця» тощо.       


Свято, присвячене Лесі Українці

   24 лютого — в переддень 145-річчя від дня народження Лесі Українки в читальному залі бібліотеки відбулося свято ,,Кохання безкрає помчить наші душі увись».

   Постать і погляди Лесі Українки — людини європейського рівня — продовжують хвилювати, бентежити, захоплювати. Вона уславила своє ім’я невмирущими творами і зробила крок у вічність.

   Учасники заходу взяли на себе сміливість зазирнути в найпотаємніші куточки душі поетеси — особисте життя, а також дослідити у чому полягає сутність кохання, чи перегукуються погляди наших сучасників з поглядами Лесі на кохання, які звучать в її інтимній ліриці.

   Щоб захід був цікавим і насиченим, учасники заздалегідь провели велику пошукову роботу, використовуючи ресурси бібліотеки ліцею.

   Учні-«біографи» досліджували одну зі сторінок життя Лесі Укра¬їнки «Леся і кохання» та з'ясовували причини «нещасливого кохання» поетеси, створили фо¬тоальбом «..А про те, як ти вміла кохати, хай сьогодні і юнь пізна».

   Учні-«літературознавці», проаналізувавшии інтимну лірику поетеси, з'ясували, якими були погляди Лесі на кохання. Любов у поетеси — це щось «вічне», що стоїть понад потребами дня, понад юрбою, те, що творить людину і без чого вона гине.

   Учні-«соціологи» провели серед ровесників опитування: «Чи може бути щасливою людина без любові?». Із опрацьованих відповідей група зробила висновок: більшість молодих людей (60 %) вва¬жає, що любити людину — це велике щастя і від¬повідальність, це постійне очікування та жертовність, це безмірне розуміння та бажання провести з коханим мить радості.

   Бібліотекар Косточка Валентина Миколаївна презентувала матеріали книжкової виставки «Крилате слово – от моя стріла…».Доповненням до огляду був показ п’ятихвилинного фільму «Обличчя української історії. Леся Українка».

   «Обернуся в легенду» – ці слова поетеси були пророчими. І вона мала право їх сказати, бо вогонь запалюється від вогню, і його жар не полишає одухотворені серця...

   «Ні! Я жива, я буду вічно жити, Я в серці маю те, що не вмирає…». Затамувавши подих, слухали присутні на святі безсмертні Лесині слова, які схвильовано читала учениця групи №25 Карлсберг Анастасія.

   Погляди Лесі Українки на кохання залишаються сучасними, тому що кохання — це молодість, вірність, вічність, упевненість, щастя, надія.


Участь у тренінгу

   Учні ліцею взяли участь у тренінгу «Безпека працевлаштування та протидія торгівлі людьми» в рамках проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах Полтавської області, щодо безпечної міграції та працевлаштування» благодійної організації «Світло надії».

   У ході заняття підлітки дізналися про характерні ознаки та форми торгівлі людьми, як потурбуватися про власну безпеку перед виїздом за кордон, куди можна звернутися за порадою та допомогою. Учні отримали сертифікати, теоретичні знання, практичні вміння й готові ділитися інформацією з однолітками.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.