Маляр будівельний
Маляр будівельний – це фахівець будівельного профілю, від уміння, професійних навичок та естетичного смаку якого залежить остаточний вигляд приміщення чи будинку.
З історії професії. У будинках, побудованих ще в п'ятому тисячолітті до н. е. стіни були оштукатурені гіпсовим розчином, а поверх пофарбовані. На шари фарби нанесені зображення язичницьких богів та інших персонажів. У Давньому Китаї штукатурка не наносилася, а фарбували дерев'яні стіни.
Храми та ошатні будівлі середньовічних міст облицьовували мармуром або покривали різнокольоровою штукатуркою, всередині були виконані різноманітні малярські роботи. До кінця XI століття, коли Київська Русь досягла зеніту своєї могутності і культурного розквіту, поряд з поліпшеною обробкою, живописом, мозаїкою і облицюванням керамічними плитами, широко застосовували вапняну штукатурку. Але в більшості випадків такі фахівці працювали окремо, а коли з'явилися люди, які були і штукатурами, і малярами, сказати неможливо. На території нашої країни у професійно-технічних училищах таких спеціалістів почали готувати з 1932 року.
Умови роботи маляра будівельного:
- працює в будівельних організаціях, ремонтно-будівельних і житлово-комунальних управліннях;
- готує під пофарбування бетонні, дерев'яні і металеві конструкції;
- поверхні фарбує вручну або за допомогою валиків, пультів із фарбою, пістолетів та інших приладів, наклеює шпалери;
- володіє прийомами виконання високоякісної і декоративної штукатурки, а також багатоколірного пофарбування фасадів, будівель спеціальними синтетичними складами.
Освітня підготовка. Професію маляра будівельного можна здобути в Полтавському професійному ліцеї, який знаходиться за адресою: м.Полтава, вул. Сакко, буд. 16-а; тел.: (0532)51-27-20; е-mail:ppl1946@rambler.ru.
Медичні обмеження. Робота протипоказана людям із захворюваннями: органів дихання (хронічний бронхіт, хронічна пневмонія та ін.); серцево-судинної системи (гіпертонія, серцева недостатність та ін.); органів травлення (хронічні захворювання печінки та ін.); опорно-рухового апарату (які ускладнюють і обмежують рухливість рук, ніг); нервової системи (нав'язливі стани, непритомність та ін.); шкіри (дерматити, екзема та ін.)
Вимоги до індивідуальних психологічних особливостей.
- хороший естетичний смак;
- окомір;
- координація рухів рук;
- творча уява;
- уважність;
- акуратність;
- схильність до тривалої та кропіткої роботи;
- здатність працювати на висоті.
Перспективи. Розмір заробітку маляра будівельного залежить від його кваліфікації і визначається формою власності та спеціалізацією підприємства, організації, установи, де він працює. Заробіток у різних регіонах України може значно відрізнятися. Професія маляра будівельного користується попитом на ринку праці і є дуже актуальною.