«РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ: ЦІНА СВОБОДИ»
Три роки тому в Україні розпочався найтрагічніший етап Революції Гідності. У період 18-20 лютого 2014 року в центрі столиці загинули більше ста людей
Зранку 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради України, яка отримала назву «Мирний наступ». Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні, насамперед обмеження повноважень президента України шляхом внесення змін до Конституції України.
Працівники міліції, діючи за вказівками керівництва правоохоронного органу, спільно з так званими «тітушками», грубо порушуючи чинне законодавство, застосовували надмірне насильство і використали вогнепальні набої та зброю, вчинивши жорстокий силовий розгін ходи. Як наслідок, того дня на вулицях Інститутській та Грушевського, Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинуло 10 осіб, а 509 отримали тілесні ушкодження, з них 37 — тяжкі, 85 — середньої тяжкості.
Пізніше, у ніч на 19 лютого 2014 року, під виглядом проведення АТО, відбувся штурм Майдану, захоплення і підпал будівлі Федерації профспілок України. У результаті протистоянь того дня загинуло 16 осіб, завдано тілесних ушкоджень 206 особам, з них 35 — тяжкі, 31 — середньої тяжкості. У приміщенні Будинку профспілок внаслідок пожежі загинули дві особи.
У вересні 2014 року Україна відкрила кримінальне провадження щодо розслідування злочинів на Майдані. На сьогодні Генпрокуратура розслідує понад дві тисячі епізодів у справі щодо злочинів на Майдані в період з 30 листопада 2013-го до 20 лютого 2014 року.
22 лютого 2017 року викладачем суспільних дисциплін Замулою М.В., майстрами виробничого навчання Падалкою Н.О., Павленком О.В. за участі навчальних груп 14 та 18 в актовій залі Полтавського професійного ліцею проведено виховну годину для учнів першого курсу на тему: «Революція гідності: ціна свободи», на захід запрошено громадського активіста, учасника подій євромайдану Андрія Бугрія, який виступив перед присутніми і ще раз дав переконатися в тому, що Герої Небесної сотні є дійсно борцями за свободу, права громадян нашої держави. Учні, викладачі, майстри прониклися трагічними подіями трирічної давності. Хочеться зазначити, що такі заходи виховують в учнів почуття патріотизму та віри у те, що найзаповітніше бажання українців сьогодні – жити під мирним небом єдиної України без війни – здійсниться.
Проведення заходу сприяло розвитку та поглибленню національної свідомості та патріотизму учнівської молоді, умінню плекати та примножувати духовну спадщину нашого славетного народу.
ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ
Мільйони людей, які загинули у 1932-1933 роках голодною смертю, не можуть безслідно розчинитися у часі і просторі. Ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Десять мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили.
«Не знищені 1933-го – непереможні сьогодні» – під такою назвою бібліотекар ліцею Косточка В.М. провела годину спілкування, приурочену Дню пам'яті жертв Голодоморів. У заході приймали участь учні, які проживають в гуртожитку. Цікавою виявилась віртуальна екскурсія Національним музеєм «Меморіал пам'яті жертв Голодомору в Україні». Вихователь Петтер С.Є. розповіла про виставлені атрибути цього вечора: ікону, свічку, хліб, п’ять колосків, рушник, калину.
Судячи по обличчях і очах учнів, можна впевнено сказати, що їхніх сердець торкнувся біль пам’яті про Голодомор, і вони згадуватимуть про нього не як про тему із підручника історії, а як про народну трагедію без терміну давності.
Захід до Дня пам'яті жертв Голодомору
Кожне життя має зберегтися в пам’яті поколінь. Ми – люди – і мусимо про це пам’ятати. На знак вшанування пам’яті невинних жертв Голодомору у гуртожитку ліцею вихователем Петтер С.Є. була проведена година пам’яті «Сльози твої, Україно».
У Полтавському професійному ліцеї проведені цікаві і змістовні заходи до Дня українського козацтва та Дня захисника України: лінійка, на яку був запрошений випускник ліцею, кошовий отаман спілки козаків Придніпров’я Данилов Сергій; свято «Від козаків до наших днів збережемо вогонь батьків»; благодійну ярмарку-продаж, кошти від якої будуть спрямовані на допомогу воїнам АТО; відвідали військовий госпіталь, відправили подарунки воїнам АТО.
Участь в акції День української вишиванки
Працівники та учні ліцею взяли участь у Всеукраїнській акції «День української вишиванки», яка покликана зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, спрямована на збереження українських цінностей та їх популяризацію серед молоді й населення держави загалом.
Мітинг, присвячений 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі
У Полтавському професійному ліцеї проведено мітинг, присвячений 70-ій річниці Перемоги над нацизмом у Європі і вшануванню пам’яті загиблих у Другій світовій війні.
Відкритий виховний захід у викладача Матяш Т.М
Викладач Матяш Тетяна Михайлівна провела відкритий виховний захід з теми «Пісні, обпалені війною».
Відкритий виховний захід у викладача Кулачко О.О.
Викладач Кулачко Ольга Олександрівна провела відкритий виховний захід «Маки пам’яті: 1939-1945, пам’ятаємо, перемагаємо».
“Є щось святе в словах “Мій рідний край”…
Без знання традицій, звичаїв, історії рідного краю неможливо виховати справжнього громадянина суверенної держави. Тому проблема краєзнавства є актуальною сьогодні.
Бібліотечне краєзнавство має свою специфіку, якій найбільше притаманні комплексні форми популяризації краєзнавчих документів: краєзнавчі дні, читацькі конференції; презентації; конкурси на кращого знавця краю; гра-мандрівка по рідному краю. З’явилися і нові форми роботи: слайд-розповідь, відеопрем’єра книги чи періодичного видання, “звукові” виставки.
Зриме уявлення про пам’ятки і пам’ятні місця краю надають книжково-ілюстративні виставки. Вони передбачають не лише безпосередній показ книг та інших краєзнавчих документів, а й використання матеріалів періодики.
У читальному залі бібліотеки ліцею діє виставка, яка має назву «Непізнана історія мого краю». Вона висвітлює історичні та культурні пам'ятки Полтавщини. Для її наповнення використовуються матеріали газети «Полтавський вісник». Особливо цікаві для користувачів матеріали рубрики «Ретро-погляд». Ілюстровані елементи оформлення викликають у користувачів бажання познайомитися з представленими виданнями. Своєрідне краєзнавче “навантаження” несе оформлення інтер’єру бібліотеки – тематичні панно із зображеннями пам’яток Полтави.
Минає два роки від трагічних подій 18–20 лютого 2014 року, внаслідок яких загинуло та померло від тяжких ран більше ста учасників Революції гідності.Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській.
17 лютого у бібліотеці ліцею відбулася година пам'яті: «Небесна Сотня в вирій полетіла…», на якій були присутні учні груп №13 і №15.
Наші вихованці прослухали розповідь бібліотекаря Косточки Валентини про основні події та причини масових протестів. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що революція відбулася не лише в політичному житті країни, а передусім у нашій свідомості. Україна стала територією гідності і свободи. На підтвердження слів ведучої, присутнім було запропоновано перегляд документальних кадрів про ті буремні події – «Хронологія подій 18-21 лютого»
Також учасники переглянули матеріали тематичної викладки “Небесна Сотня. Герої не вмирають», на якій було розміщено фотографії з найгарячіших місць боротьби. Запалена свічка символізувала душі загиблих, які сьогодні у сотні Господній продовжують нас захищати.
Урок мужності «Україна понад усе!»
З метою формування в учнів розуміння понять «єдність» і «цілісність», «герой» і «патріот», почуття поваги до захисників Вітчизни, виховання справжніх патріотів держави, була проведена зустріч з військовослужбовцями військової частини А 3384.
Фольклорно - етнографічне свято «Стояла тополя край чистого поля…»
З метою поглиблення знань учнів про Україну, виховання любові і поваги до Батьківщини, її символів, традицій, обрядів проведено фольклорно – етнографічне свято «Стояла тополя край чистого поля…».
У програмі заходу: виступи інтелектуальних груп про священні дерева – символи українського народу, українські народні пісні, хороводи – веснянки, народні ігри.